Dante. Ramka z metalu

Metalowe detale i elementy wyposażenia budzą zainteresowanie współczesnych projektantów i użytkowników – na dobre zagościły w wielu domach. Można je spotkać w kuchni, łazience, salonie, holu, a także w sypialni. 

Najczęściej spotykane elementy metalowe we wnętrzach to klamki, lampy, krany, wieszaki, coraz częściej również elementy mebli czy ścian. Do grupy urządzeń metalowych we wnętrzach dołączyły również gniazdka i włączniki. Mogłoby się wydawać, że połączenie prądu i metalu to niebezpieczny związek, jednak producenci w pierwszej kolejności dbają o to by produkty były bezpieczne, a zaraz po tym o to by stanowiły dekorację naszego wnętrza. Wybór gniazdek i włączników metalowych ułatwia dobranie osprzętu we wnętrzach gdzie często zmieniamy kolorystykę, gdzie jest sporo elementów zwracających uwagę. Możemy wówczas zdecydować się na jeden wspólny desing / kolor wszystkich klamek i włączników w pomieszczeniu.

 Dodatkowe atuty metali w tej grupie asortymentu to ponadczasowość, wytrzymałość, odporność, a czasem nawet antyakteryjność.

 Jest kilku dobrych producentów osprzętu, którzy oferują metalowe gniazdka i włączniki. Na wyróżnienie zasługuje oferta Polskiej firmy KOS. Firma posiada bogatą opcję nie tylko ramek ale również gniazda i klawisze z metalu. Nowością jest wykorzystanie prawdziwych metali szlachetnych takich jak; miedź, mosiądz i brąz. Metale szlachetne poddawane są obróbce patynowania.  Jest też nowe srebro – polerowane, które ma właściwości antybakteryjne, idealnie nadaje się do łazienki czy kuchni.  

Wielu klientów stojąc przed wyborem gniazdek i włączników ma dylemat, gdyż mnogość produktów, kolorów i desingu w tej grupie produktów jest bardzo duża. Nie możemy zdecydować się czy włącznik ma pasować do koloru ściany,  czy innych elementów wnętrza, kolory ścian zmieniamy dość często ale łączników nie zmienia się przy każdym remoncie warto więc pomyśleć o ponadczasowym dopasowaniu ich do elementów stałych takich jak klamki, lampy czy okucia.